برس ایمنی پله برقی(اسکرت براش)

خیلی از افرادی که از پله برقی به بالا یا پایین میروند را وقتی می نگریم احتمال اینکه پای خود را به برس های کنار پله برقی قرار دهند تا کفش آنها توسط این برس ها تمیز شود زیاد است . اما آیا تاکنون از خود پرسیده ایم که این برس ها یا فرچه های ایمنی کنار پله برقی برای چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟

شاید خیلی ها فکر می کنند این فرچه ها بخاطر تمیز کردن کفش های آنهاست . اما این تفکر کاملا اشتباه است .

شاید شما حوادثی که بر اثر استفاده از پله برقی به وجود آمده را شنیده باشید . کوچکترین اتفاق می تونه باعث قطع عضو یا حتی مرگ افراد شود چرا که این پله های برقی که به راحتی شما را به بالا یا پایین حرکت می دهند به وسیله موتورهای قدرتمندی روشن هستند و کار می کنند و به این راحتی ها متوقف نمی شوند . پس اگر گوشه ای از لباس شما گیر کند قطعا اتفاق بدی می افتد .

دلیل وجود برس یا فرچه ایمنی برای چیست ؟

اگر دقت کرده باشید بین پله برقی و دیواره پله برقی شکافی وجود دارد . وجود این شکاف لازم است چرا که اگر این شکاف وجود نداشته باشد پله برقی حرکت نمی کند . دلیل استفاده از فرچه های ایمنی هم وجود همین شکاف است چرا که هم شکاف لازم است و هم این برس .

قرار دادن این برس به این دلیل است که اگر به هر دلیلی شما فراموش کرده و به این منطقه نزدیک شدید به شما آلارم داده که در منطقه خطر قرار دارید . دلیل دیگر وجود این برس ها برای این است که اگر از دست شما چیزی افتاد داخل اون شکاف نره . هر چیزی که از دست شما بیفتد چه بطری آب چه لوله آهنی باعث متوقف شدن پله برقی می شود و باعث تعمیر پله برقی و تعویض قطعات پله برقی می شود . این فرچه ها باعث میشود که شی افتاده از دست شما داخل شکاف نرود .

با توجه به منابع معتبر مختلف این برس ها به رغم ظاهر شبیه برس پاک کننده کفش برای احتیاط و ایمنی نصب می شوند.برس های پله برقی معمولا به عنوان برس های پاشنه بلند یا برس های ایمنی پله برقی شناخته می شوند. هدف اصلی آنها ارتقاء ایمنی مسافرتی است که به آرامی مسافران را دور از پانل های دامپینگ هدایت می کند.

هنگامی که کفش ها , دست ها و اشیا دیگر بین پانل های ثابت و متحرک پله قرار می گیرد ممکن است درگیر صدمات و خطرات جدی شوید. بهترین راه برای جلوگیری از حوادث, قدم گذاشتن در میانه پله است و سعی کنید کفش ها , دست ها و پاها را در فاصله دور از این دامنه نگه دارید.

برس پله برقی نیز به حفظ لباس و چمدان و سایر وسایل مسافر کمک می کند.دو لایه نایلون برس در امتداد دامن پله برقی، ایمنی سواری را تضمین می کند.

برس های کنار پله برقی

کاربرد برس های کنار پله برقی

بنابراین دانشمندان مربوطه علاوه بر اینکه ضوابطی رو برای استفاده از پله برقی تعریف کردن، راه حلی هم برای جلوگیری از بروز صانحه در نظر گرفتن. یکی از این راه حل ها همین برس های کنار پله برقی هست که به Safety Brush معروف هستن. این برس ها هم از افتادن اشیا به داخل درز جلوگیری میکنن به عنوان مثال اگر از کیسه ای که در دست دارید شن بیرون بریزه این مکانیسم ساده اجازه نمیده که شن ها داخل درز بریزن. از طرف دیگه اگر به دلیل پای شما نزدیک به دیواره باشه با کشیه شدن به این برس به شما هشدار داده میشه که در جای مناسبی قرار نگرفتید و همین طور باعث میشه لباس شما از درز پله برقی فاصله بگیره. این برس های ساده تا به امروز از هزاران حادثه تلخ جلوگیری کردن و نه تنها این اختراع اختراع به درد نخوری نبوده بلکه خیلی هم اختراع کاربردی و خوبی به حساب میاد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید:۷۷۰۶۹۸۴۷-۰۹۱۰۱۴۵۱۸۹۰-۰۹۱۲۵۳۴۶۸۹۳

پاسخ

14 − سیزده =